×

TÜRKİYE HEMOFİLİ DERNEĞİ 15.OLAĞAN GENEL KURULU

TÜRKİYE HEMOFİLİ DERNEĞİ 15.OLAĞAN GENEL KURULU

29 Haziran 2021, İstanbul

 

Derneğimizin 30. Yılını kutladığı bu sene 15. Olağan Genel Kurul toplantısı 29 Haziran 2021 tarihinde Renaissance Polat İstanbul Hotelde yaklaşık 62 üyemizin katılımı gerçekleştirildi.  Açılış saat 14:15’de Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel Kurulun açılış konuşması yönetim kurulu üyesi Bülent Zülfikar tarafından yapıldı. Ardından dünden bugüne derneğimiz başlıklı video gösterimi katılımcılar ile paylaşıldı ve büyük beğeni topladı.

Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Zülfikar Divan Kurulu oluşturulması için isimleri Genel Kurul üyelerine önerdi. Yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile Divan Heyeti üyeleri Prof. Dr. Hüsnü Fahri Ovalı, hemofili hastası Atakan Tanar ve İsmail Tepe ile hemofili babası Gökhan Aktaç seçilmişlerdir. Divan Heyeti Başkanlığında Hüsnü Fahri Ovalı, dernek İnternet sayfasında ve gazete ilanı ile duyuruları yapılan 15. Olağan Genel Kurul gündemini okudu. Genel Kurul üyelerine gündeme ilave edilmesi için teklifin olup olmadığı soruldu, Genel kurul gündemine ilave teklif olmadığı görüldü. Divan Başkanı tarafından 15. Olağan Genel Kurul Gündemi gazetede ilan edildiği gündem maddeleri sırasına göre görüşülmeye başlandı.

Gündem maddelerine göre yürütülen programda Faaliyet Raporunu Dr. Canan Dadak okudu. Son iki yılda yapılan faaliyetler ve çalışmalar hakkında kısa kısa bilgiler verdi. Daha sonra Bilim Kurulu raporunu Prof. Dr. Bülent Zülfikar ve Denetleme Kurulu Raporunu Uzm. Kln. Psk. Irmak Gümüştaş okudu. Son olarak muhasip üye Fatma Bali tarafından Türkiye Hemofili Derneği ve Türkiye Hemofili Derneği İktisadi İşletmesi olarak ayrı ayrı okudu, oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Ardından önergelerle Yeni Yönetim Kurulu ve diğer kurulların oylamasına geçildi, adaylar oy birliği ile kabul edildi ve Derneğimizin 2021-2023 yıllarında çalışmalarını yürütecek kadro belirlenmiş oldu. Teşekkür ve temenni konuşmalarının ardından Genç Hemofili Müzik grubunun pandemi koşullarından dolayı daha önceden genel kurul için hazırlamış oldukları hem solo hem de beraber yer aldıkları müzik dinletisi videosu katılımcılar ile paylaşıldı. Her yıl farklı tarzlar sergileyen genç hemofili grubu oldukça başarılı bir gösteri sergilediler.

Günün son programı von Willebrand Hastalığı ve Güncel Durum Paneli idi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Bülent Zülfikar’ın yaptığı oturumda Doç. Dr. Başak Koç Şenol ilk konuşmacı olarak yer aldı. Dr. Şenol konuşmasında   vWF hastalık tanı, teşhis kriterleri ve tedavilerinden bahsetti. Ardından Prof. Dr. Sema Genç ise sunumunda von Willebrand hastalığınına ilişkin yaptıkları laboratuvar araştırmalarından ve sonuçlarından bahsetti. Hastalığın risk faktörlerine ilişkin önerileri ile ele aldı. Oturum katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile sona erdi. Genel kurula katılan tüm üyelerimize teşekkür edilerek, ikram eşliğinde katılımcılarımıza veda edildi.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine                                Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine

1.Osman Bülent Zülfikar                                              1.Sayime Başak Koç Şenol

2.Fatma Bali                                                                   2.Devrim Aydoğan

3.Sema Ovalı                                                                  3.Nagi Çelik

4.Caner Dadak                                                               4.Sedat Saraç

5.Cazibe Pekeş                                                               5.İsmail Hakkı Balmumcu

6.Hamza Demirel                                                         6.Serdar Karaman

7.Tahsin Kalkan                                                             7.Atakan Tanar

 

 

Denetleme Kurulu Asil Üyeliğine                                            Denetleme Kurulu Yedek Üyeliğine

1.Fikret Bezgal                                                                                            1.Emine Bucak

2.Mustafa Tekinel                                                                                     2.Cemal Kurukan

3.Neslihan Ağdağ                                                                                      3.Sinan Keskin