×

Dernek Yerleşkemiz

Türkiye Hemofili Derneği Merkez Binası

Dernek merkezimiz İstanbul’un tarihi semtlerinden birisi olan Eminönü’de bulunan tarihi simgeler ile çevrili bir konumda yer alan, beş katlı ve her katı ayrı bir amaca hizmet veren bir yapıdır. Sultanahmet, Gülhane Parkı, Yerebatan Sarnıcı, Sirkeci Tren Garı gibi birçok tarihi yapı ile çevrelenen dernek merkezimizi şimdi yakından tanıyalım;

KAT 1: Oyun Alanı ve FTR Alanı (Compex Cihazı)

Her yaştan Hemofiliye hitap eden merkezimizin çocuk, genç ve kendini genç hisseden tüm üyelerine hizmet veren Oyun Alanı bu katta bulunmaktadır. Oyun Alanında çeşitli eğlence araçları ve oyuncakların yanı sıra yetişkinlere de hitap eden PlayStation da bulunmaktadır. Çeşitli zamanlarda bir araya gelen Hemofililer burada Dart Turnuvaları, Jenga Müsabakaları, Tavla Turnuvaları ve Futbol Turnuvası yapmaktadır. Merkezimizde bulunan Compex Cihazı da bu katta bulunmaktadır. Bu cihaz yıllardır FTR Uygulamalarında kullanılmaktadır. İhtiyacı olan tüm hastalarımıza doktor ve hemşire eşliğinde hizmet vermektedir.

KAT 2: İdari Birimler

Dernek Sekretarya işlemlerinin gerçekleştirildiği ve konusunda uzman kadronun odalarının bulunduğu, her türlü bilgi ve belgenin temin edilebileceği personellerin destek verdiği birimler bu katta bulunmaktadır. Dernek Merkezi, üyelik işlemleri ve bağış işlemleri ile alakalı tüm bilgiler burada bulunan personeller tarafından verilen hizmetlerden yalnızca birkaçıdır. 

KAT 3: Toplantı Salonu ve Mescit

Derneğin idari işleyişi, kongreler, kamplar ve tüm faaliyetler görevli kadro ile bu katta bulunan Toplantı Salonunda tartışılıp karara bağlanmaktadır. İslam Dininin gereği olan Namaz Kılmak için Mescidimiz de bu katta bulunmaktadır.

KAT 4: Konferans Salonu ve Görüşme Odası

Konferans Salonunda bulunan projeksiyon aleti sayesinde sanal ortamda bulunan tüm veriler burada beyaz perdeye yansıtılarak görsel olarak tartışılmaktadır. Derneğimizin Yönetim Kurulu Toplantıları da bu salonda yapılmaktadır. Ayrıca etkinlik olarak yapılan film gösterimleri de burada gerçekleşmektedir. Görüşme Odası da Dernek çalışanları ile Hemofili ve yakınlarının bilgi alışverişinde bulundukları alan olarak ayrılmıştır.

KAT 5: Kafeterya/Mutfak

Eşsiz İstanbul manzarası ile yenilen her yemeğin tadı bir başkadır. Konumu itibariyle Dernek Merkezimizin 5. Katında bulunan kafeteryada yapılan sohbetin de yenilen yemeğin de tadı paha biçilemez. Bu kat 7’den 77’ye herkese hitap eden ortak alan gibidir. Gerek bir yudum çay ile yapılan hoş sohbetler, gerekse yemek esnasında tartışılan konular, bizi tamamen Hemofiliden sıyırıp toplumsal olayları konuşan, onlar hakkında fikir beyan eden bireyler olduğumuzu anımsatan bir hava içerisinde bulacaksınız kendinizi.     

Dernek Yerleşkesine Ulaşım

Dernek Merkezimiz İstanbul’da ulaşılması kolay bir semt olan Sirkeci/Eminönü’de bulunmaktadır. Yerli ve yabancı tüm turistlerin uğrak noktası olan Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Gülhane Parkı ve Sirkeci Tren Garı merkezimize yürüme mesafesinde olup, her türlü turistik gezi sonrası uğranılabilecek mekanlar arasında sayılabilir. 

Marmaray

Marmarayın Sirkeci istasyonunda inerek iki yönden biri olan Vilayet Kapısı çıkışında bulunan asansör tam olarak dernek merkezinin önünde bulunmaktadır. Bu asansörü kullanarak doğrudan derneğin kapısına ulaşabilirsiniz. Ayrıca yürüyen merdivenleri kullanarak hem Sirkeci Gar hem de Vilayet Kapısı yönündeki çıkışlardan yaklaşık 50’şer metre yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı

Bu tramvay hattını kullanarak dilerseniz Gülhane, dilerseniz Sirkeci istasyonlarını kullanabilirsiniz. Sirkeci durağından Cağaloğlu yönüne ilerlerken FIBABANK’ın bulunduğu köşeden Ebusuud Caddesi’ne girin ve ilerleyin. Gülhane durağından ise Sultanahmet tarafından çıktığınız zaman hemen karşınızdaki Ebusuud Caddesi’ne girin ve ilerleyin. Biraz ilerlediğiniz zaman Marmaray asansörünün tam karşısında merkezimizi görebilirsiniz.

Vapur Seferleri

Hem Şehir Hatları hem de TURYOL Eminönü Vapur İskelesine gelen tüm vapurlar ile ulaşım sağlanabilir. Merkezimiz Eminönü-Kadıköy iskelesine yürüme (yaklaşık 500 metre) mesafesindedir. Dilerseniz Eminönü’nden tramvaya da binebilirsiniz.  yaklaşık 50’şer metre yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüs Seferleri

Eminönü istikametine gelen tüm otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. İETT Eminönü Otobüs Durakları Merkezimize yürüme (Yaklaşık 750 metre) mesafesindedir.

Bu kategoride içerik bulunmuyor.