×

TrHD Geleneksel Yarı Yıl Karne Şenliğimiz Tamamlandı – 24 Ocak 2023

 

TRHD  Geleneksel Yarı Yıl Karne Şenliği

24 Ocak 2023

Türkiye Hemofili Derneği 2022-2023 öğretim döneminde düzenlediği “Geleneksel Yarı Yıl Karne Şenliği” ile çocuklarımızın güzel bir gün geçirmeleri, yenilikçi ve yaratıcı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

Çamlıca Çocuk ve Sanat Atölyesinde “Mutlu ve Yaratıcı Çocuklar’’ Konseptiyle düzenlenen etkinliğimize farklı yaş gruplarından 15 çocuk, 5 ebeveyn ve 3 Dernek görevlisi olmak üzere toplam 23 kişi katılmıştır.

Etkinliğimizde çocuklarımıza yaratıcılık, konsantrasyon, disiplin, kültür ve sanat bilinci gibi hayat boyu gerekli öğeler ve kendini ifade edebilmesi amaçlanmıştır.

Çocuklarımız uzman eğitmenler eşliğinde özel olarak hazırlanan çantalara farklı yöntemler ve teknikler kullanarak renkli tasarımlar yapmışlardır. Değişik yaş grupları olmasına rağmen birbirlerine öğrendikleri bilgi ve tecrübeleri başarılı bir şekilde aktaran miniklerimiz geçirdikleri bu eğlenceli gün içerisinde aynı zamanda aralarına katılan yeni arkadaşlarını tanıma ve ekip çalışması yapma şansını yakalamışlardır.

Dernek Başkanımız Prof. Dr. Bülent Zülfikar çocuklarımıza sürpriz yaparak etkinliğimize katıldı. Çocuklarımızın “Hoş Geldin’’ sesleriyle coşkulu karşılanan Dernek Başkanımız çocuklarımız ile sohbet etti. Ardından sertifikalarını dağıtarak resim çektirdi.

Yoğun geçen programının ardından öğle yemeği yenildi. Daha sonra hep birlikte merakla beklenen Medeniyet Müzesi gezilerek etkinliğimiz tamamlandı.

Bu güzel günün yaşanmasında emeği geçen herkese teşekkür edilmesi ile etkinlik tamamlanmış oldu. Bir sonraki karne şenliğinde görüşme dileği ile miniklerimizi evlerine uğurladık.